fbpx

O nas

Zielone szkoły, białe szkoły, turnusy integracyjne, ekologiczne, regionalne, sportowe, specjalistyczne, kolonie, zimowiska itp.

Dom Wczasów Dziecięcych „Bajkolas” w Kołkówce jest placówką oświatową nadzorowaną przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Położony w niezwykle malowniczej i kameralnej miejscowości zapewnia atmosferę sprzyjającą nauce, ale także aktywnemu wypoczynkowi. Pobyt na zimowisku, zielonej szkole, białej szkole czy kolonii jest zatem okazją nie tylko do zebrania niezapomnianych wspomnień, ale też rozwinięcia swoich zainteresowań bądź odkrycia nowych talentów. 

Dom Wczasów Dziecięcych „Bajkolas” w Kołkówce został utworzony w budynku byłej szkoły podstawowej w Kołkówce. Od 2010 do 2017 roku obiekt funkcjonował w strukturach Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.

Misja - radość, zabawa, przyjaźnie, bezpieczeństwo, rozwój

Każde dziecko chce być dobre!
Jeśli nie umie – nauczymy.
Jeśli nie wie – wytłumaczymy.
Jeśli nie może – pomożemy.

W swoim programie zwracamy szczególną uwagę na rozwój zdolności wychowanków przy wykorzystaniu warunków środowiskowych i klimatycznych. Wychowujemy i kształtujemy człowieka akceptującego siebie, wrażliwego, szanującego innych ludzi oraz środowisko przyrodnicze, gotowego do podjęcia nowych wyzwań, pragnącego szukać twórczych rozwiązań oraz radzącego sobie w sytuacjach trudnych, a także pełnego energii i pozytywnych emocji. Placówka oferuje zarówno zajęcia manualne, muzyczne, sportowe, jak i wycieczki piesze i autokarowe. Podopieczni „Bajkolasu” mogą rozwijać zarówno swoją wyobraźnię, jak i sprawności sportowe czy manualne.

Misja - radość, zabawa, przyjaźnie, bezpieczeństwo, rozwój

Każde dziecko chce być dobre!
Jeśli nie umie – nauczymy.
Jeśli nie wie – wytłumaczymy.
Jeśli nie może – pomożemy.

W swoim programie zwracamy szczególną uwagę na rozwój zdolności wychowanków przy wykorzystaniu warunków środowiskowych i klimatycznych. Wychowujemy i kształtujemy człowieka akceptującego siebie, wrażliwego, szanującego drugiego człowieka oraz środowisko przyrodnicze, gotowego do podjęcia nowych wyzwań, pragnącego szukać twórczych rozwiązań oraz radzącego sobie w sytuacjach trudnych, a także pełnego energii i pozytywnych emocji. Placówka oferuje zarówno zajęcia manualne, muzyczne, sportowe, jak i wycieczki piesze i autokarowe. Podopieczni „Bajkolasu” mogą rozwijać zarówno swoją wyobraźnię, jak i sprawności sportowe, czy manualne.

Wyposażenie

Dom Wczasów Dziecięcych „Bajkolas” w Kołkówce jest przystosowany do przyjęcia ok. 40 wychowanków, którzy kwaterowani są w pokojach wieloosobowych. Ponadto dysponuje świetlicą wyposażaną w telewizor, Xboxa, sprzęt nagłaśniający oraz artykuły papiernicze, salą gimnastyczną ze sprzętem sportowym (piłki, deskorolki, hulajnogi, maty do fitness, skakanki, sprzęt do gimnastyki korekcyjnej itp.), jadalnią i pomieszczeniami do wydawania posiłków. Na ogrodzonym terenie otaczającym budynek jest piaszczyste boisko do siatkówki oraz duży trawnik wykorzystywany do zabaw. Uczestnicy turnusów mogą także korzystać ze znajdującego się w sąsiedztwie orlika.